Powłoki ceramiczne 4nano

 

Powłoki ceramiczne 4nano obecne są na rynku od 2013 roku. Wprowadziliśmy je jako pierwsza firma w Polsce i od zawsze kierował nami jeden cel – mają po prostu działać i ułatwiać życie. Gama naszych powłok jest szeroka i pozwala na wybór tej idealnie dopasowanej do Państwa potrzeb.

Czy powloka chroni lakier przed rysami?

Tak, jednak nie jest to ceramiczny pancerz lub zbroja chroniący przed zarysowaniami od gwoździ czy ostrych krzaków. Powłoka uchroni nas przed powstawaniem drobnych rys podczas poprawnego mycia czy też osuszania samochodu, a głównym jej zadaniem jest ograniczenie przywierania brudu oraz wysoki połysk/szklistość.

Czy powłokę trzeba myć?

Tak, pomimo że powłoka mocno ogranicza przyklejanie się brudu do lakieru, ten dalej będzie się brudził lecz w dużo mniejszym stopniu. Zabezpieczony lakier będzie łatwy do umycia, a sam proces zajmie zdecydowanie mniej czasu. Do mycia natomiast potrzebny będzie tylko szampon o neutralnym pH.

Czy efekt hydrofobowy to to samo co trwałość powłoki?

Absolutnie nie. Efekt hydrofobowy to miły dla oka dodatek oraz pomoc przy osuszaniu lakieru. Dobra powłoka ceramiczną będzie spełniać swoją funkcję przez deklarowany okres czasu nie perląc wody. Związki hydrofobowe można odświeżać w bardzo szybki i prosty sposób, gdyż znajdują się one na wierzchu powłoki.

Czy o powłokę trzeba dbać?

Tak. Choć cały proces ogranicza się do regularnego mycia delikatnymi detergentami oraz okresowych przeglądów.

Jak traktować twardość powłoki?

Twardość powłok ceramicznych wyrażana jest w 10 stopniowej skali ołówkowej w jednostkach H. Nie należy jednak mylić tej skali ze skalą MOHS. Powłoka wiążąc się z lakierem po części staje się jego częścią modyfikując go jak również sama przejmuje część jego właściwości, w tym twardość. Im bardziej miękki będzie lakier, tym niższą twardość samej powłoki.