Folie Ochronne

Folie Ochronne

Najskuteczniejsze zabezpieczenie lakieru dostępne na rynku

 

Folie ochronne zapewniają maksymalną ochronę lakieru nowego samochodu. Chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi, odpryskami od kamieni, działaniem chemikaliów i promieniowaniem UV. Co ważne są bezbarwne i transparentne, tym samym praktycznie niewidoczne. Dodatkowym ich atutem jest zdolność do samoregeneracji. W naszym Studiu korzystamy z najlepszych możliwych folii zabezpieczających PPF PremiumShield.

Oferujemy Państwu zabezpieczenie w następujących wariantach:

PAKIET BASIC – zabezpieczenie zderzaka przedniego i reflektorów przednich. Cena od 1500 PLN brutto.

PAKIET BIKINI – zabezpieczenie zderzaka przedniego, reflektorów przednich, 1/3 maski, 1/3 błotników i lusterek. Cena od 3000 PLN brutto.

PAKIET FULL FRONT – zabezpieczenie zderzaka przedniego, reflektorów przednich, całej maski, całych błotników, lusterek, wnęki klamek, słupki A i półka załadunkowa bagażnika. Cena od 5000 PLN brutto.

PAKIET EXCLUSIVE – zabezpieczenie całego samochodu. Cena ustalana indywidualnie.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania dotyczące folii ochronnych.

Chcesz zabezpieczyć swój nowy samochód? Skorzystaj z bezpłatnego formularza wyceny a przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Czy folia jest widoczna i wpłynie negatywne na wygląd samochodu?

Nie. Folia PremiumShield jest zupełnie transparentna i niezauważalna. Dodatkowo zapewnia spektakularny efekt wizualny i hydrofobowy.

Jakie są korzyści z ochrony lakieru folią?

Folia chroni elementy karoserii przed powstawaniem zarysowań i odprysków od kamieni. Dodatkowo folia zabezpiecza lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak kwaśne deszcze, agreswyna chemia, sól drogowa czy ptasie odchody. Zapewnia również szklistość lakieru i efekt hydrofobowy.

Czy podczas aplikacji folii demontowane są poszczególne elementy karoserii?

Nie. Wykluczamy demontaż elementów nadwozia, a tym samym ewentualne ich uszkodzenie. Dzięki korzystaniu z gotowych szablonów eliminujemy ryzyko uzkodzenia lakieru nożem podczas instalacji, a dodatkowo instalacja jest szybsza bez utraty jakości.

Co to jest szablon / wykrojnik?

Szablon / wykrojnik to dokładnie wymierzony i wycięty za pomocą profesjonalnego plotera element z folii poliuretanowej, który jest idealnie dopasowany do konkretnej marki i modelu samochodu. Taki szablon wymaga jedynie profesjonalnej i prawidłowej aplikacji na lakier.

Jakie marki aut znajdują się w bazie szablonów PremiumShield?

Baza szablonów PremiumShield zawiera prawie wszystkie marki i modele samochodów, jak i motocykli. Zanim znajdą się one w systemie są dokładnie wymierzane i “cyfryzowane”, tak aby pasowały idealnie do danego modelu.

Jak działa funkcja samoregenerująca folii PremiumShield?

Dzięki technologii Self Healing uszkodzenia powstałe na powierzchni folii niwelują się samoczynnie pod wpływem ciepła i czasu, dlatego też proces ten jest nazywany zdolnością do samoregeneracji. Również ryski regnerują się dzięki samonaprawczym właściwościom folii.

Czy folia będzie się odklejała?

Nie! Przy prawidłowej aplikacji w profesjonalnym Studiu i przez wykwalifikowany personel po odpowiednich szkoleniach folia nie będzie się odklejała.

Czy folię PremiumShield można usunąć?

Tak. Wewnętrzną stronę folii pokrywa opatentowany klej akrylowy, który można bezpiecznie usunąć bez śladów nawet po kilku latach od jej nałożenia. Taką usługę wykonują profesjonaliści, którzy aplikują folię PremiumShield.

Czy na folię można aplikować powłoki ceramiczne?

Nie. Powłoka ceramiczna zmienia strukturę folii, przez co folia może utracić swoje właściwości samoregeneracyjne. Natomiast jak najbardziej zalecamy aplikację powłok ceramicznych na wszystkie pozostałe elementy smaochodu niezabezpieczone folią ochronną. Na dzień dzisiejszy połaczenie folii ochronnej i powłoki ceramicznej to najskuteczniejsze zabezpieczenie lakieru na długie lata.

Czy powierzchnię pokrytą folią PremiumShield można woskować?

Zaleca się aby do pielęgnacji folii PremiumShield używać tylko wosków syntetycznych. Naturalne woski takie jak np. Carnauba nie są zalecane.

Czy mogę myć auto na myjniach bezdotykowych?

Jak najbardziej – jest to nawet wskazane. Natomiast kategorycznie odradzamy korzystanie z dostępnych tam szczotek do felg/lakieru.

Jak długo folia będzie wyglądać estetycznie?

Jeśli właściciel dba i pielęgnuje samochód, folia nigdy nie utraci swej przejrzystości, nie zżółknie, a auto zawsze bedzie wyglądało świeżo.

Czy auto oklejone folią można myć na myjniach automatycznych?

Absolutnie nie. Niezależnie od tego czy na samochodzie znajduję się folia ochronna, powłoka ceramiczna, wosk czy też nie ma żadnego zabezpieczenia, nie polecamy korzystania z myjni automatycznych, gdyż rysują one lakier i znajduję się na nich brud z innych mytych aut oraz stosowana jest tam intensywna chemia. Zdecydowanie lepszym wyborem są myjnie bezdotykowe.

Czego nie należy używać do mycia oklejonego samochodu?

Dla pełnej efektywności folii ochronnej odradza się stosowanie środków czyszczących na bazie rozpuszczalników, środków do usuwania pozostałości owadów z szyb i karoserii, odtłuszczaczy, środków do polerowania i materiałów ściernych.