Historia 4nano

Car Detailing

Dowiedz się jak powstało nasze Studio

Nasza historia zaczyna się w 2010 roku i rządzi nią przypadek. Kiedy Krzysiek Szczygieł, jeden z założycieli 4nano, po latach prowadzenia własnego biznesu postanawia spełnić motoryzacyjne pasję i rozpoczyna pracę w nowo otwartym salonie Jaguara i Range Rovera, nie wie jeszcze jak istotny wpływ na jego przyszłość będzie miała ta decyzja. Mniej więcej w tym samym czasie Rafał Bartosiak, drugi z założycieli marki, który od zawsze pasjonował się samochodami, a jego marzeniem był własny sklep z kosmetykami samochodowymi, stawia pierwsze kroki w branży detailingowej i próbuje wprowadzić na polski rynek jednego z brytyjskich producentów kosmetyków.

Przypadkowe spotkanie kolegów z klubu samochodowego zmienia wszystko.

Mamy rok 2011 i przyszli wspólnicy spotykają się zupełnie przypadkiem pod jednym z katowickich biurowców, gdzie jeden z nich pracuję, a drugi przyjechał “przetrzeć” wystawianego tam Jaguara. Od słowa do słowa pada pomysł wprowadzenia usług detailingowych do salonu samochodowego. Zaczynają od zrobienia auta pokazowego i tak też w sobotę o godzinie 23, po kilkunastu godzinach pracy, Rafał kończy korektę lakieru bordowego Jaguara. Oczywiście finalnie kontrakt dostaje inna firma, a potencjalne przedstawicielstwo brytyjskich kosmetyków również kończy się niepowodzeniem. Jak to mówią “życie”. 😉

Tutaj pewnie niejedna historia by się zakończyła, a każdy poszedł w swoją stronę… niemniej jednak widząc efekty tego całego detailingu i marząc po cichu o swojej własnej marce, Krzysiek postanawia nieco przemodelować pomysł na biznes. Zaprasza do udziału w projekcie swojego ojca. I tak Marian Szczygieł, z wykształcenia chemik oraz doświadczony handlowiec, który posiada liczne kontakty na rynkach zachodnich, zostaję kolejnym założycielem marki 4nano i pomaga stawiać młodym pierwsze kroki w nowej branży. Pomysł jest prosty (a z perspektywy czasu wręcz karkołomny 😉 ) – stworzenie własnej marki kosmetyków samochodowych i powłok do detailingu. I tak też na zachodnich liniach produkcyjnych powstają pierwsze produkty 4nano, które są dokładnie testowane i sprawdzane, a jakżeby inaczej, w przydomowym garażu Rafała w Siewierzu. Jest to czas kiedy słowo detailing tak naprawdę nic nikomu w Polsce nie mówi, a Krzysiek i Rafał weekendami właśnie detailingują samochody, polerują, aplikują powłoki i sprawdzają na własnych, rodziny i znajomych autach jak to wszystko działa.

Przez lata marka stale się rozwija. Bardziej w stronę kosmetyków samochodowych, ale wspomniany wcześniej już garaż opuszcza coraz więcej samochodów po korektach lakieru, czyszczeniu i zabezpieczeniu. W 2013 roku jako pierwsza firma w Polsce 4nano wprowadza powłokę ceramiczną, a pierwszym zabezpieczonym autem jest oczywiście BMW Rafała. Mało kto pamięta, ale przed tym wydarzeniem wszystkie oferowane na rynku zabezpieczenia były albo woskami, albo powłokami kwarcowymi.

Tak więc można powiedzieć, że byliśmy prekursorami bardzo wielkiej zmiany, gdyż obecnie trudno wyobrazić sobie inne zabezpieczenie lakieru niż powłoka ceramiczna.

Lata 2013-2015 to kolejny etap rozwoju 4nano, a zwłaszcza technologii powłok ceramicznych. Pojawiają się kolejne nowości, w tym rewelacyjnie przyjęta przez rynek powłoka ceramiczna 4nano Rock. W tym okresie marka zaczyna być obecna również na rynku czeskim i siłą rzeczy główny nacisk kładziony jest na gałąź zajmująca się właśnie kosmetykami samochodowymi i powłokami, a nie usługami. Inwestycję w produkty i marketing powoli zaczynają się zwracać, ale cały czas, przy okazji testowania przed wprowadzeniem do sprzedaży nowych kosmetyków, detailingujemy w garażu coraz więcej samochodów. No i oczywiście szkolimy naszych Partnerów podczas niezliczonych godzin detailingowych szkoleń.

W 2016 roku zapada w końcu decyzja o przeniesieniu usług z garażu i otwarciu studia detailingowego z prawdziwego zdarzenia. Wybór lokalizacji nie jest już przypadkowy i jest to rodzinne miasto Mariana i Krzyśka, Katowice, w prestiżowej okolicy osiedla Bażantowo. I tak też oficjalnie powstaje 4nano Studio Katowice, a pierwszym autem, które zawitało w nasze progi jest Aston Martin V12 Vantage S. Całkiem nieźle jak na firmę, która zrodziła się z przypadku w garażu. Ale to tylko dowodzi zaufania jakim obdarzają nas Klienci, widząc naszą pasję, doświadczenie i zaangażowanie w najmniejsze detale.

I tak też oficjalnie powstaje 4nano Studio Katowice, a pierwszym autem, które zawitało w nasze progi jest Aston Martin V12 Vantage S.

W tym miejscu do naszego zespołu dołączają Olek i Marcin, młodzi ludzie o solidnych podstawach wiedzy praktycznej i teoretycznej, którzy po miesiącach szkoleń zostają pełnoprawnymi detailerami. Po czasie osiągają taki poziom swoich kwalifikacji, że jeden z nich zostaje “podkupiony” przez Ferrari. Olek natomiast jest z nami do dziś i to on kieruje pracami detailingowymi. W międzyczasie do zespołu dołącza młodsza detailerka Weronika, która kobiecą ręką dba o najmniejsze szczegóły i świetnie radzi sobie z korektami lakieru.

Dzisiaj 4nano Studio Katowice to najbardziej prestiżowe studio detailingowe w Katowicach, które zostało obdarzone zaufaniem setek zadowolonych Klientów. Do każdego samochodu, nieważne czy to limuzyna marki premium czy rodzinne kombi, podchodzimy z takim samym zaangażowaniem, dbałością o każdy detal i pasją, bo po prostu lubimy to co robimy. Dokładnie zaplanowany proces detailingowy wynikający z naszego 7 letniego doświadczenia oraz kontrola jakości do dzisiaj wykonywana osobiście przez Krzyśka, gwarantuję usługi detailingowe na najwyższym poziomie. To co nas również wyróżnia, to pełna obsługa posprzedażna i serwis, tak aby Klient nie musiał się o nic martwić i bieżącą pielęgnację pozostawił nam.

W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy za zaufanie naszym Klientom i mamy nadzieję, że ta historia nieco przybliżyła Wam nasze Studio i nasz zespół.