Jakie myjnie wybierać? Jak prawidłowo myć auto zabezpieczone powłoką ceramiczną?

 

Podjeżdżasz na bezdotyk… a tam gorąca woda z mydłem.😂 Serio nie żartujemy! Spotkało nas to ostatnio na jednej z myjek, która chwali się, że istnieję już od x lat… i chyba faktycznie na technologii sprzed tych x lat się zatrzymała, bo programy tylko 3 (w tym wspomniany już powodujący wytrzeszcz oczu “gorąca woda z mydłem”). Zważając jednak na to, że była sobota a większość stanowisk wolna (każdy kto próbował skorzystać z bezdotyku w sobotni pogodny poranek wie, że takie rzeczy w przyrodzie nie występują😉), okazuje się chyba, że ciężko już opierdzielić Klienta “po kosztach” i korzystamy raczej z dobrych i sprawdzonych bezdotyków. Przyznajemy się bez bicia, że nie zebraliśmy w sobie tyle sił i odwagi żeby sprawdzić działanie ów mydełka. No dobra powstaje więc pytanie jaką myjkę wybrać i jak myć auto zabezpieczone powłoką ceramiczną? Spieszymy więc z kilkoma radami.

Po pierwsze pamiętajcie, że dobra powłoka ceramiczna znacznie ułatwia i przyśpiesza nam mycie na bezdotyku. Co za tym idzie wrzucimy znacznie mniej PLNów niż sąsiad myjący obok auto niezabezpieczone. Po drugie zawsze wybierajcie znane i markowe miejsca, które zapewniają odpowiednią jakość i bezpieczeństwo stosowanej chemii. A jak powinien wyglądać sam proces mycia auta z ceramiką? Opcjonalnie można zacząć od aktywnej piany, która zmiękczy brud. Jest to krok opcjonalny i nie trzeba z niego korzystać. Następnie myjemy samochód szamponem/mikroproszkiem (zależnie od danej myjni są to różne rozwiązania… byle nie było to mydełko😜). Zawsze myjemy auto od dołu do góry, gdyż ułatwia to usuwanie brudu i najzwyczajniej w świecie widzimy, które miejsca już umyliśmy, a które nie. Ten krok jest konieczny zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Na sam koniec korzystamy z ostatniego programu, który też nosi różne nazwy zależnie od myjni. Będzie to albo zdemineralizowana woda z nabłyszczaczem, albo nabłyszczacz lub tym podobne. Ważne żeby dokładnie spłukać całą chemię, ale tym razem zaczynając od góry do dołu. Korzystanie z ostatniego programu, a nie zwykłej wody, gwarantuję nam, że nie powstaną tzw. waterspoty, czyli osady z kamienia, który znajduję się w wodzie. A teraz najważniejsze – nigdy nie osuszaj auta ręcznikiem, mkrofibrą etc. Pamiętaj, że mycie bezdotykowe nie zastąpi nigdy profesjonalnego mycia ręcznego i na aucie pozostanie jednak jakiś brud, który podczas wycierania może porysować lakier. Dzięki dobrej powłoce ceramicznej wystarczy, że osuszysz auto przy pomocy pędu powietrza. Po prostu przejedź kawałek z prędkością minimum 100 km/h a cała woda “ucieknie”.😉

 

A teraz odpowiedź na pytanie, które zapewne ciekawi wielu z Was – które myjnie bezdotykowe polecamy do bieżącej pielęgnacji powłok ceramicznych? Odpowiedź nie jest niestety taka prosta, bo wybór jest ogromny. Z naszych doświadczeń fajną jakość (niestety troszkę wyższą cenę) oferują myjnie EHRLE przy stacjach BP. Ale jest to tylko przykład, bo fajnych myjek jest naprawdę wiele. Tutaj podamy przykład nowo powstałej myjki w Katowicach, która oferuję bardzo gęsta pianę wyglądającą jak z dobrze znanych Wam memów Brazzers😜, a także 2 programy mycia z szamponem o różnych ciśnieniach. Naprawdę klasa.

 

I tutaj pojawia się pytanie do Was – jakie myjki polecacie w waszym mieście? Gdzie warto jechać?

 

To by było chyba na tyle od nas, a pomyśleć, że zainspirowało nas zwykłe “mydełko”.😁😂